Haber

Başkan Kanar Depremin Yaralarını Sarmaya Devam Ediyor

Asrın felaketinin yaşandığı ilk günden bu yana yaraları sarmak için seferber olan Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, depremzedeleri yalnız bırakmıyor. Hatay’a giden Önder Kanar, Arsuz’a “Biz hep biriz, beraberiz, beraberiz” dedi.

Hatay Arsuz’da Aşevi, Yerel Destek Ekibi, Mustafakemalpaşa Arama Kurtarma Ekibi ile depremin başladığı ilk günden itibaren tüm imkanlarıyla deprem bölgesine yardım eden Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar ve ekipleri, yeniden Hatay için çalışmaya başladı. . Önder Kanar, Konacık, Işıklı, Tülek, Avcılarsuyu, Haymaseki mahallelerini ziyaret ederek yeni Arsuz’un yapımı için depremzedelerle bir araya gelerek taleplerini dinledi.

Ziyaretinde depremin ardından Hatay’dan Mustafakemalpaşa’ya yoğun göç dalgasıyla ilgili açıklamalarda bulunan Önder Kanar, “Hatay ile Mustafakemalpaşa arasındaki mesafeleri kaldırdık. Bir Hataylı hemşehrimiz Mustafakemalpaşalı, birimiz Hataylıyız. Arsuz’da hemşehrilerim ile konuşurken yine orta noktaya geldik.” dedi.

“BU YARALAR BİRLİKTE SARILACAK”

Arsuz’u karış karış dolaşan, her vatandaşla temasa geçen Önder Kanar, “Acımız hala taze, aylar geçse de yüreğimizdeki ateş sönmedi. Hatay Arsuz benim ikinci memleketim. Burada yaşayan hemşerilerime söz verdiğim gibi yeniden bir araya geldik. Devletimiz oldukça Hatay’ın bütün eksikleri tamamlanır. Biz de depremzedelerimizin taleplerini dinliyor ve anında analiz için çalışıyoruz. Hep birlikte bu yaraları saracağız. Rabbim inşallah daha büyük acılar yaşatmaz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu