Ekonomi

Nusaybin’de ramazanda ekmek zamlanmayacak

– Nusaybin’de ramazanda ekmek zammı olmayacak

MARDİN – Mardin’de ekmeğe yapılan zama karşı Nusaybin ilçesinde Ramazan ayı boyunca ekmeğe zam yapılmayacaktır.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler sırasında çok sayıda vatandaş geçici veya kalıcı olarak Mardin iline geldi. Mardin’de depremzede sayısı 30 bini geçti. Mardin Esnaf ve Sanatkarlar Odası geçtiğimiz günlerde ekmek fiyatlarına zam yapmıştı. Zam sonrası 7 liradan satılan ekmekler 8 liradan satılmaya başlandı. Mardin’deki bu artışın ardından Nusaybin Esnaf ve Sanatkarlar Odası, deprem bölgesinden gelen ailelerin zor durumda kalmasın diye Ramazan ayı boyunca ilçede ekmek zammı yapmayacağını açıkladı.

“Vicdanımız zam yapmamıza izin vermedi”

Nusaybin Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ömer Özel, Ramazan ayı boyunca Nusaybin’de ekmek fiyatlarının sabit kalacağını belirterek, “Ülke olarak zorlu bir süreçten geçiyoruz, 2019’da 8 liralık ekmek fiyatı açıklandı. Mardin geneli Türkiye’deki fırıncı esnafı ile yaptığımız görüşmeler sonucunda Ramazan Bayramı sonuna kadar sabit fiyattan satılmasına karar verdik.

“Buradaki fırıncılarımız çok iyi”

Fırından ekmek alan İbrahim Gültepe, Nusaybin’deki fırıncılara teşekkür ederek, “Burada zam yapılmaması kararı doğruydu.

“Ekmeği 7 liraya satacağız”

Fırının sahibi Mehmet Nuri Yalçın, cumhurbaşkanının isteği üzerine zam yapmama kararı aldıklarını belirterek, “Mardin genelinde ekmek zammı oldu, biz de liderimizin ricası üzerine zam yapmama kararı aldık. . Ramazan’da ekmeği 7 liradan satacağız, zam yapmayacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu