Haber

İYİ Parti binasına kurşun sıkana 9 ay hapis

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı Seri Muhakeme Yöntemi Soruşturma Bürosu tarafından hazırlanan talepte, İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın 30 Mart 2023’te Zeytinburnu’nda vurulmasıyla ilgili soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Olay yeri inceleme ekiplerinin yaptığı incelemenin yer aldığı talepte, yemekhane olarak kullanılan parti binasının ön camına, pencerenin alt kısmında birer kurşun girişi olduğu belirtildi. 4’üncü kattaki binanın yanındaki iş merkezine bir kurşun girişi ve sanıkların ateş açtığı alanda 2 mermi bulundu. Kovanın bulunduğu söylendi.

Müdahale talebine yer verilen sanık Melikşah Fazilet, olay günü şantiyeden malzeme taşımaya çalışan 3 kişiyi görünce havaya 3-4 el ateş ettiğini, ardından 3-4 el ateş ettiğini ifade etti. Havaya 4 atış daha.

Fazilet, şahısların gerçek sayıyı hatırlamamasına rağmen moloz yığınının olduğu yere düşerek D-100 karayolu istikametine ateş açtıktan sonra kaçtıklarını belirterek, amacının parti binası olmadığını savundu.

Talepte sanığın “kasıtlı olarak genel güvenliği tehlikeye atma” ve “ruhsatsız ateşli silah ve mermi satın alma veya taşıma veya bulundurma” hatalarını, ikamet tezkereli tabancasıyla şantiyeye ateş ederek işlediği kaydedildi. olay.

Sanık Melikşah Erdem’in “silah veya mermi satın almak, taşımak ve bulundurmak” suçu sabit görüldüğü için 1 yıl hapis ve 30 gün adli para cezasına çarptırılması istendi.

Talebi kabul eden Bakırköy 5. Asliye Ceza Mahkemesi, sanık Erdem’in “ateşli silah veya mermi satın almak, taşımak ve bulundurmak” ve tehlikeye atmak suçlarından toplam 9 ay hapis ve 300 lira para cezasına çarptırılmasına karar verdi. silahlı genel güvenlik.

Mahkeme, söz konusu kararın açıklanmasının ertelenmesine karar verdi. (HABER MERKEZİ)

karabaglar-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu